
Stoomtreinfestival ‘Terug van Toen’
AlgemeenREGIO - Het ultieme stoomtreinfestival “Terug naar Toen” komt er weer aan op 7 en 8 september 2024! Geniet tijdens dit weekend van stoomtreinplezier bij de Veluwsche Stoomtrein Maatschappij (VSM). Ontdek de magie van stoomtreinen van dichtbij, verspreid over de hele spoorlijn en op verschillende stations. Twee dagen lang zijn een groot aantal gerestaureerde stoomlocomotieven aan het rijden tussen 08:30 en 17:30 uur. Met lengtes tot 23 meter en een gewicht van meer dan 130 ton behoren deze locomotieven tot de grootste die ooit in Europa hebben gereden!
Beleef de nostalgie van de stoomtrein
Met o.a. een lengte van bijna 23 meter en een dienstgewicht van 130 ton en meer behoren deze machines tot de grootste die er in Europa hebben rondgereden. In principe komen “álle bedrijfsvaardige locomotieven” van de VSM onder stoom. Ook enkele historische Nederlandse diesellocomotieven worden ingezet op de Koningslijn tussen de stations in Apeldoorn en Dieren. Samen zorgen ze voor een strakke dienstregeling met veel reizigerstreinen en een aantal goederentreinen. Bezoekers kunnen onbeperkt gebruik maken van de vele pendeltreinen tussen Apeldoorn-Beekbergen, Beekbergen-Loenen en Loenen-Eerbeek-Dieren en de festivalterreinen. Dat betekent dat je gedurende het hele weekend op elk station kunt op- en afstappen!
Twee bruisende festivalterreinen
Ervaar de stoomtrein zoals nooit tevoren! Zowel het museumdepot in Beekbergen als station Loenen zijn omgetoverd tot echte stoomparadijzen vol met attracties voor jong en oud. Bewonder historische stoomvoertuigen, oude auto’s, gerestaureerde vrachtwagens, modelbanen en kraampjes met stoom- en spoorwegartikelen. Geniet van gezellige terrassen met hapjes en drankjes, allemaal met uitzicht op de rijdende treinen en activiteiten.
Herbeleef oude stoomtijden in Beekbergen
Beleef hoe kolen, water en vuur de gigantische stoomlocomotieven tot leven wekken! In het museumdepot Beekbergen wordt volop gewisseld van locomotief, gerangeerd en worden kolen- en watervoorzieningen bijgevuld. Op de imposante draaischijf wordt regelmatig een van de machtige locomotieven gedraaid. Dit is dé plek om de kracht van de stoomlocomotieven van dichtbij te ervaren.
Nog meer stoomplezier in Loenen
Ook station Loenen bruist van de activiteiten. Naast stoomlocomotieven komen hier diverse stoommachines tot leven, zoals werkende stoomwalsen, stoomtractoren en zelfs een zaagmachine. Loenen is ook de thuisbasis voor stands van collega-maatschappijen, modelbaanartikelen en unieke spoorweg souvenirs. Vanuit Loenen vertrekken de hele dag door stoomtreinen naar zowel Dieren als Apeldoorn. Kortom, de bezoeker komt op 7 en 8 september ogen en oren te kort, terwijl men wordt ondergedompeld in de wereld van nostalgische stoom en spoorwegen. Een aanrader voor het hele gezin. Meer informatie zoals de dienstregeling en de online voorverkoop is te vinden op www.stoomtrein.org. Stap in en reis mee!





















