eflight
eflight

E-campus elektrische luchtvaart Teuge krijgt Europese steun

Algemeen

TEUGE - Onder leiding van E-deck werken E-flight Academy, Hangar One en Hogeschool InHolland aan een E-campus voor elektrische vliegtuigtechnologie op luchthaven Teuge. De E-campus ontvangt steun vanuit de gelden uit de Europese Unie. Een groene impuls voor de Oost-Nederlandse economie na de gevolgen van de COVID-pandemie.

De E-Campus bestaat uit gedeelde onderzoeksfaciliteiten voor elektrische vliegtuigtechnologie en het elektrificeren van de luchthaveninfrastructuur en andere activiteiten op de grond. Daarmee kunnen MKB-bedrijven met kennis en onderwijsinstellingen gericht werken aan allerlei schone elektrische luchtvaarttoepassingen. Daarbij gaat het om nieuwe elektrische aandrijflijnen en batterij technologie. Maar zeker ook activiteiten en ontwikkeling speciaal gericht op het onderhoud van elektrische vliegtuigen.

Door het bijeenbrengen van die kennis met expertise en faciliteiten kunnen slimme ondernemers werken aan schone oplossingen voor luchtvaart. Luchthaven Teuge en de gedeelde faciliteit E-Campus worden daardoor een belangrijk innovatief centrum én een interessante vestigingsplaats voor het versnellen van de transitie naar elektrisch vliegen. Daarmee krijgt de regionale economie een groene impuls. Luchtvaart zorgt voor een grote uitstoot van broeikasgassen, met name koolstofdioxide, stikstof en fijnstof.

De Europese Unie het EU stelde geld beschikbaar voor het herstel van de economie van de gevolgen van COVID. Er wordt gestreefd naar een groen, digitaal en veerkrachtig herstel van de regionale economie. De nadruk ligt op investeringen in de slimme uitrol van innovatieve technieken en processen op het gebied van digitaliseren en groen en duurzaamheid. Zodat een snelle en succesvolle marktintroductie plaatsvindt. Ook is er geld beschikbaar voor investeringen in onderzoeksfaciliteiten en activiteiten zoals laboratoria en specialistische productieruimtes. Daar kunnen MKB-bedrijven nieuwe ideeën en producten makkelijk testen en doorontwikkelen.

Uit de krant

Afbeelding
Ballen & Burgers toernooi 27 juni 2026 Algemeen 2 uur geleden
Afbeelding
Buurtbusverening Brummen Leuvenheim naar Rotterdam Algemeen 2 uur geleden
Afbeelding
CDA Brummen kiest voor ervaring met Jan-Herman Scholten als nieuwe wethouder Algemeen 4 uur geleden
Afbeelding
Hazenberg toernooi 14 mei 2026 in Brummen Algemeen 23 uur geleden
Afbeelding
Doe mee aan de BuurtBand Kick-Off in Eerbeek! Algemeen 23 uur geleden
Afbeelding
Open Dag op Herenboerderij De Groote Modderkolk Algemeen gisteren
Afbeelding
Treurnis Ingezonden gisteren
Afbeelding
Fietspraktijk examens Algemeen gisteren
Afbeelding
Kelsey bewijst: leeftijd is maar een getal Algemeen gisteren
Afbeelding
Vrijwilligers gezocht bij Dierenambulance OverGelder! Algemeen gisteren
Afbeelding
Dertiende Ludieke Markt in Voorstonden Algemeen gisteren
Afbeelding
SUBSIDIESPREEKUUR CULTURELE STICHTING Algemeen 18 mei, 09:00
Afbeelding
Oud papier Eerbeek Algemeen 18 mei, 09:00
Afbeelding
OBS J.H. Isings ontvangt certificaat voor bewegend buitenonderwijs Algemeen 15 mei, 15:30