Impressie van de nieuw te bouwen woningen. Tekening: Bouwstudio Bart Oudendijk.
Impressie van de nieuw te bouwen woningen. Tekening: Bouwstudio Bart Oudendijk.

Concordia informeert omwonenden over plannen

Algemeen

BRUMMEN – In een bijeenkomst met de direct omwonenden, hebben de nieuwe eigenaren van Concordia hun plannen uiteengezet. Daar kwamen positieve reacties op naar voren en vooral vragen over het hoe en wat er met de horeca gaat gebeuren. Uiteraard is het een tijdje stil geweest rondom het pand, nu er weer reuring gaat komen, wil de buurt dan ook graag weten wat zij kunnen verwachten. Zij waren zeer geïnteresseerd in de nieuwbouwplannen.

Met een impressie van de nieuw te bouwen woningen, hebben deze direct omwonenden al een idee kunnen krijgen hoe dit eruit gaat zien. Voor menigeen was het van belang te weten hoe groot die nieuwbouw gaat worden en welk oppervlak dit in beslag zal gaan nemen. “We zitten met de geplande nieuwbouw binnen de contouren van het oude pand. Aan de achterkant waar de losse nieuwbouw gaat komen, gaan we alleen wat verder de hoogte in,” legt Bart Oudendijk namens de nieuwe eigenaren uit. Er is uitgelegd wat de indeling van het pand zal gaan worden. Zo wordt de zaal zelfs gehalveerd, de kroeg blijft en er komt een terras naast. Het pand zal een goede geluidsisolatie gaan krijgen, enkel glas wordt dubbel en aan het plafond van het cafégedeelte, komt ook geluidsisolatie. De reacties van deze direct omwonenden klinken positief. “Dat is de indruk die wij ervan hebben gekregen,” zegt Bart Oudendijk. “We moeten natuurlijk niet vergeten, dat het een lange periode helemaal stil is geweest op deze plek. Nu er weer leven in de brouwerij komt, zal er wellicht overlast ontstaan voor de buurt. En uiteraard houden we rekening met de buurt. Het is dan ook zeker niet zo dat het nachtwerk gaat worden hier.” Het merendeel dat in de nabije omgeving van het pand woont, is opgegroeid met de horeca en weet daardoor wat er kan plaatsvinden.

Aanpassing bestemmingsplan

De gemeente vroeg de nieuwe eigenaren eerst een bijeenkomst met de omwonenden te organiseren en hun plannen naar voren te brengen. Dit zal niet bij één bijeenkomst blijven uiteraard, zij zullen op de hoogte worden gehouden van de plannen en wanneer de verbouwing zal gaan starten.

Nu is het dan zover om bij het college en de gemeenteraad een verzoek om een aanpassing van het bestemmingsplan in te dienen. Tot nu toe was er enkel horecabestemming, met een dienstwoning erboven. Nu gaat het om horeca en bewoning met 6 starters- en 7 appartementen voor senioren. “Wij mogen overigens als eigenaren de voorwaarde stellen, dat de nieuwe bewoners wel een band met Brummen hebben.”

Uit de krant

Afbeelding
Hazenberg toernooi 14 mei 2026 in Brummen Algemeen 17 uur geleden
Afbeelding
Doe mee aan de BuurtBand Kick-Off in Eerbeek! Algemeen 17 uur geleden
Afbeelding
Open Dag op Herenboerderij De Groote Modderkolk Algemeen 18 uur geleden
Afbeelding
Treurnis Ingezonden 19 uur geleden
Afbeelding
Fietspraktijk examens Algemeen 19 uur geleden
Afbeelding
Kelsey bewijst: leeftijd is maar een getal Algemeen 19 uur geleden
Afbeelding
Vrijwilligers gezocht bij Dierenambulance OverGelder! Algemeen 20 uur geleden
Afbeelding
Dertiende Ludieke Markt in Voorstonden Algemeen 20 uur geleden
Afbeelding
SUBSIDIESPREEKUUR CULTURELE STICHTING Algemeen 22 uur geleden
Afbeelding
Oud papier Eerbeek Algemeen 22 uur geleden
Afbeelding
OBS J.H. Isings ontvangt certificaat voor bewegend buitenonderwijs Algemeen 15 mei, 15:30
Afbeelding
Ludgeruskerk weer open Algemeen 15 mei, 15:00
Afbeelding
BMK in de bloemetjes gezet Algemeen 15 mei, 14:05
Op de foto van links naar rechts: Edwin Breukink, Peter van Straalen, Danielle noordermeer, Janet Limpers en Jan Breukink.
135 jaar clubtrouw en erelid Algemeen 15 mei, 12:00