Afbeelding

“Veilig en verantwoord het nieuwe jaar in”

Gemeentenieuws

BRUMMEN/ EERBEEK – “Ondanks alle beperkingen, hoop ik dat iedereen op bescheiden wijze toch een plezierige jaarwisseling kan beleven, waarbij iedereen in de gemeente Brummen zijn steentje bijdraagt om het nieuwe jaar te verwelkomen.” Dat is de wens van burgemeester Alex van Hedel voor de komende jaarwisseling. “Laten we 2021 goed beginnen en in klein gezelschap proosten op het nieuwe jaar dat voor ons ligt.” 

Oud en nieuw moet volgens Van Hedel voor iedereen een feestelijke gebeurtenis zijn. “Dat vraagt om wederzijds begrip. Traditioneel gaat de jaarwisseling gepaard met het afsteken van vuurwerk onder het genot van een drankje en een oliebol. Het was een grote domper toen onze minister-president deze week nog zwaardere beperkingen moest opleggen. En we kunnen de jaarwisseling ook niet uitbundig vieren: de horeca is gesloten, geen consumentenvuurwerk, feesten en evenementen. Samen de jaarwisseling vieren kan nog steeds, maar helaas ingetogen. Binnen en buiten in de tuin of op straat met niet meer dan 2 gasten, kinderen tot en met 12 jaar uitgezonderd.”

Samenwerking politie, gemeente en beveiligingsbedrijf 

Ook veiligheid in de gemeente Brummen vindt de burgemeester belangrijk. Zeker in deze coronatijd waarin het virus snel om zich heen grijpt. Van Hedel: “We vinden het vervelend als mensen zich tijdens de jaarwisseling niet veilig voelen. Ik tolereer geen vernielingen en overlast moeten we gezamenlijk voorkomen. Op het naleven van de coronamaatregelen wordt ook toegezien. Daarom zet ik extra ogen en oren in. Dat doen we niet alleen door extra inzet vanuit onze toezichthouders en handhavers maar ook in de vorm van extra politie, al dan niet in burger. Daarnaast hebben we, net als voorgaande jaren, een beveiligingsbedrijf ingeschakeld om extra toezicht te houden bij onder andere openbare gebouwen, schoolpleinen en andere samenscholingsplekken. Dat werkte heel goed. Gelukkig zijn de jaarwisselingen in de afgelopen jaren in Brummen heel prettig en gezellig verlopen. Ook ditmaal hoop ik op een extra positieve inzet van iedereen. Ik heb daar alle vertrouwen in.” 

Toezicht 

Om de jaarwisseling in goede banen te leiden, is er in de aanloop naar oudejaarsdag en op oudejaarsavond toezicht op straat. Consumentenvuurwerk is dit jaar verboden, behalve klein vuurwerk zoals sterretjes. Er is extra controle op de naleving van de coronamaatregelen en op het in bezit hebben en afsteken van illegaal vuurwerk. Dit wordt in beslag genomen en overtreders kunnen rekenen op een bekeuring van minimaal 100 euro plus aantekening in het strafblad. 

Dit jaar is er ook extra inzet gericht op het veilig schieten van carbid. De voorschriften voor carbidschieten zijn fors aangescherpt. Maar wil je het gezellig houden? Schiet dan vooral veilig en zorg dat er altijd een Bewust Oplettende CarbidKnaller (BOCK) aanwezig is die op de hoogte is van dé vijf tips voor veilig carbidschieten! De BOCK let dit jaar óók op de coronamaatregelen en houdt bijvoorbeeld anderhalve meter afstand. Kijk op www.bock.nl voor alle informatieWilt u carbid schieten? Neem dan contact op met Renee Swarts van de gemeente Brummen via ons algemene nummer 0575-568 233. We willen graag inzichtelijk hebben door wie en op welke plekken carbid schieten plaatsvindt. Ook bespreken we dan graag alle voorwaarden die daarvoor gelden. Alleen samen kunnen we ervoor zorgen dat we veilig carbid kunnen schieten.

Uit de krant

De Oekraïnse groep in de Keukenhof.
Oekraïense vrouwen in Eerbeek Algemeen 5 uur geleden
Heren 1 van ZV de Spreng zijn kampioen!
Heren 1 ZV de Spreng kampioen! Algemeen 5 uur geleden
Afbeelding
Live muziek bij Vereniging Ouderenbelang Algemeen 6 uur geleden
Afbeelding
Handbikebattle in Oostenrijk Algemeen 29 apr, 12:35
Zes steunfractieleden geïnstalleerd.
Zes steunfractieleden geïnstalleerd voor extra bestuurskracht Algemeen 29 apr, 12:12
Het team van Fit & Fun.
Open dag bij Fit & Fun trekt veel belangstelling Zakennieuws 29 apr, 12:07
Afbeelding
Jonge helden in de oorlog bij de O.V.O.V. Algemeen 29 apr, 11:42
Afbeelding
BuurtBIJeenkomst in Leuvenheim Algemeen 29 apr, 11:10
Afbeelding
Vleermuizen spotten in het Webersbos Algemeen 29 apr, 11:08
Gerard Klein Heerenbrink (l) overhandigt de voorzittershamer aan nieuwe voorzitter Bob Pieters.
Overdracht voorzitterschap Reanimatiestichting STAG Algemeen 29 apr, 10:59
Heldinnen door Rene Zellweger.
Tentoonstelling ‘War on Women is Over!’ Algemeen 29 apr, 10:52
Afbeelding
Magische avond Vrouwen Aktief Empe-Tonden Algemeen 29 apr, 10:38
Alle deelnemers hebben de cursus met succes afgerond.
Succesvolle reanimatie en AED cursus Algemeen 29 apr, 10:36
Afbeelding
Zomerbridge drives Algemeen 29 apr, 10:32