Camping de Bosgraaf aan Kanaal Zuid. Foto: Google Maps.
Camping de Bosgraaf aan Kanaal Zuid. Foto: Google Maps.

Bewoners van De Marshoeve naar De Bosgraaf

Algemeen

LOENEN – De gemeente Apeldoorn biedt bewoners van camping de Marshoeve aan om te verhuizen naar Veluwepark De Bosgraaf in Lieren. Drie maanden draagt de gemeente bij in de kosten en belooft de ondersteuning bij het zoeken naar andere woonruimte. Vastgoeddeskundigen hekelen deze contracten omdat volkomen onzeker is wat na drie maanden gebeurt.

Bijna twee jaar is de gemeente bezig geweest om bewoners van de camping De Marshoeve te helpen aan woonruimte. In veel gevallen is dat niet gelukt. “Nu krijgen ze een overeenkomst aangeboden voor een periode van drie maanden. Wat na die drie maanden gebeurt, is volstrekt onduidelijk,” aldus de deskundigen die bekend zijn met dergelijke overeenkomsten. “De gemeente benadrukt in de overeenkomst dat het vinden van andere woonruimte de eigen verantwoordelijkheid van de bewoners is. Verder verplicht de gemeente zich nergens toe,” zo luidt de kritiek. “Er wordt ondersteuning beloofd, maar wat daarvan terechtkomt hebben de afgelopen twee jaar gezien. Verder zijn ze op de camping geen partij meer. Overigens laten de reglementen van De Bosgraaf alleen recreëren toe. Het bestemmingsplan verplicht een woonadres elders. Dat hebben deze mensen niet.”

Regels

Dat de gemeente het niet zo nauw neemt met de regels bleek dit voorjaar. Bewoners van De Marshoeve werd voorgehouden dat permanente bewoning niet is toegestaan en ze zelf voor andere woonruimte moeten zorgen. Zelf huurde de gemeente voor de huisvesting van een gezin een chalet. Vanwege de sluiting van de camping per 1 januari 2025 wilde de verhuurder de overeenkomst beperken tot een half jaar maar de gemeente wilde beslist een jaarcontract.

In april vertelde Wil Hage, voorzitter van de vereniging “De Marshoeve gaat door” dit in de uitzending van het radioprogramma “5 Dagen”. Op vragen van deze krant antwoordde de gemeentevoorlichter: ” Voor zover wij hebben kunnen achterhalen zijn er recent geen mensen door de gemeente verwezen naar de camping.” Kort daarna is voor de gezinnen die op De Marshoeve verbleven woonruimte gehuurd op campings in Hoenderloo en Epe. De huur van het chalet op de Marshoeve is ook voor rekening van Apeldoorn.

Aangescherpt

Formeel is sinds 1 januari de camping gesloten. De gemeente heeft de bewaking uitgebreid tot 24 uur per dag en de regels aangescherpt. Alleen mensen die op de camping verblijven, hebben toegang. Gasten moeten ze bij het hek ophalen. Grootouders, die op de camping verblijven, passen regelmatig op hun kleindochter. Aangezien het meisje een beperking heeft, zijn ook verschillende hulpmiddelen nodig. Omdat hun dochter niet met de auto het terrein op mocht, moesten de grootouders met hun auto kleindochter met alle spullen bij het hek moeten ophalen. De inzet van raadslid Milica Marinkov (Lokaal Apeldoorn) was nodig om dat te voorkomen. De dochter mag nu met de auto het terrein op.

Het raadslid heeft het college gevraagd welke gevolgen de plannen van minister Mona Keizer hebben om permanente wonen op campings toe te staan. “Welke gevolgen heeft het verzoek van de minister op de uitvoering van fase 2 van het Plan van Aanpak van camping De Marshoeve, in het bijzonder met betrekking tot de huidige bewoners en de ontruiming van de camping?” zo wil het raadslid weten.

En verder vraagt ze of het college voornemens de huidige bewoners elders op vakantieparken te huisvesten? “Zo ja, op welke termijn gaat de raad hierover geïnformeerd worden?”

Uit de krant

Afbeelding
Op 21 mei: drie fora in de raadszaal Algemeen gisteren
Afbeelding
Vrouwenkoor PHOENIX houdt Algemene Ledenvergadering Algemeen gisteren
Foto: Marjolein van Leeuwen.
4 mei herdenking in Hall Algemeen 8 mei, 13:05
Afbeelding
Grote gift voor de Zonnebloem Eerbeek Algemeen 8 mei, 11:30
Afbeelding
Open dag basisschool St. Pancratius Algemeen 8 mei, 11:00
Afbeelding
Samen beslissen, praat vandaag over morgen Algemeen 8 mei, 10:30
Trio Cinéma.
Trio Cinéma brengt filmische muziek naar Hall Algemeen 8 mei, 10:30
Sjorrie en de Beppesizzers
Leuvenheim live Algemeen 8 mei, 10:25
Afbeelding
Ben jij jonge mantelzorger? Pak je cadeaubon van €25 Algemeen 8 mei, 09:50
Margreet Salet haar kunstwerken
Kunstenares Margreet Salet overleden Algemeen 8 mei, 09:50
Afbeelding
Soms zegt een foto alles Algemeen 8 mei, 09:45
Afbeelding
Herdenking bij monument Arnhemsestraat in Leuvenheim Algemeen 8 mei, 09:30
Afbeelding
Gemeente Brummen nodigt inwoners uit om mee te denken over toekomst Algemeen 8 mei, 09:15
Samen werken aan fit en vitaal blijven.
Start nieuw blok Beweeg U Fit Algemeen 6 mei, 16:22