Veiling inventaris Concordia trok veel bekijks
AlgemeenBrummen –Afgelopen weekend is de inventaris van Concordia Brummen onder de hamer gegaan. Deze veiling werd onder grote belangstelling gehouden in de grote zaal van het pand. – Tijdens de kijkdagen had men al een voorschot kunnen nemen op deze veiling. Men mocht bijna alles bekijken en zo zien waar de belangstelling naar uit ging.
Door: MARION VERHAAF
"Toch wel nieuwsgierig!"
Sommige bezoekers waren toch wel nieuwsgierig naar het pand, kijken waar je anders niet mag komen wekt altijd wel belangstelling op. Maar het merendeel was echt oprecht geïnteresseerd in de diverse kavels. Wat staat er allemaal in de keuken en hoe ziet het eruit? Wat is de staat van de biljarts uit de kroeg of de Ruumte bij de kegelbanen? Nu kon met het eerst met eigen ogen bekijken, alvorens een bod uit te brengen.
Verzamelaars memorabilia
Vanwege de Meifeesten die door de familie Timmer werden georganiseerd, was er ook een groot aantal artikelen te koop die hieraan gerelateerd waren. Gesigneerde shirts van The Golden Earring bijvoorbeeld of van Direct. Maar ook artikelen van Normaal en keycords van de Meifeesten. Ze gingen grif van de hand.
Veilinghuis Bouwman&Bouwman
Het veilinghuis uit Brummen was benaderd om de veiling te verzorgen. De weken ervoor was men al bezig alles in kaart te brengen en te voorzien van nummers. Daarbij werd ook alvast bekeken wat het zou kunnen opbrengen. "Sommige dingen zijn echt voor de liefhebber, je moet er maar net gebruik van kunnen maken," zei David Bouwman. Andere zaken zijn juist echt bijzonder, gesigneerde shirts of de grote bronzen bel die naar verluidt van Groot Engelenburg zou komen. Deze laatste bracht €1200 op.
Zij zijn dan ook super tevreden met de opkomst en de curator met de mooie opbrengsten. "Het was een volle zaal met publiek en men vond het prachtig allemaal. We hebben hele leuke reacties gehad van mensen die nog nooit op een veiling waren geweest," vertelde David Bouwman ons na afloop.
Kavels afhalen
Met groot materieel werden de kavels vanaf zondagochtend 10.00 uur opgehaald. De gehele zolder was een apart kavel. Gekocht door twee vrienden uit Brummen. Ze waren dan ook druk om alles mee naar beneden te krijgen via de smalle trappen die het pand rijk is. Dozen en tassen moesten dus niet te zwaar worden ingepakt. "Eerst maar eens alles meenemen en thuis bekijken wat we kunnen gebruiken," zegt Tonnie Dieks die dit kavel met zijn vriend op de kop tikte. "Er staat echt van alles, van grote wijnglazen tot kinderboeken en bedden. We hebben niet eens alles goed kunnen bekijken tijdens de kijkdagen, aangezien je de zolder niet op kon, het was afgezet bij de trap."
De kavels uit de Kegelfabriek op de Hazenberg konden op de woensdag tussen 10.00 en 14.00 uur worden afgehaald.