!
Joop Mulderij bij de (door Frits Boezewinkel getimmerde) boekenkasten.
Joop Mulderij bij de (door Frits Boezewinkel getimmerde) boekenkasten.

Boekenschikkers Brummens mannenkoor

zaterdag 26 april 2025 10:00 tot 15:30

BRUMMEN – Zes vrijwilligers onder leiding van Joop Mulderij zijn elke week in de weer met boeken, puzzels en strips. Ongeveer een jaar geleden zijn ze verhuisd naar de voormalige groentewinkel van Bas en Saskia Jansen aan de Gravenstraat 2. Daar heeft Frits Boezewinkel boekenkasten getimmerd, zodat nu de boeken niet meer in dozen hoeven worden gesorteerd, maar er een echte boekenzaak is ontstaan.

Het Brummens Mannenkoor bestaat 44 jaar en organiseerde in het verleden een aantal rommelmarkten. Bijna twintig jaar geleden werd besloten alleen met boeken verder te gaan en werd er jaarlijks een grote markt bij Concordia georganiseerd en stond er geregeld een boekenkraam op de dinsdagochtend-markt.

Alle koorleden helpen, zo nodig, mee. Vaste vrijwilligers zijn Anton Wetters, Frits Boezewinkel, Harrie Spangenberg, Joop Mulderij, Joop Teunissen en Wim Damen. Ook enkele niet-leden van het koor helpen mee om de boeken in te nemen, te sorteren en te verkopen. Elke dinsdagochtend gaan ze samen aan de slag en kunnen mensen hun boeken, puzzels en strips komen brengen. Ook grammofoonplaten en cd’s zijn welkom, maar die worden niet in de winkel verkocht. Zowel de omzet als het aanbod zijn aanzienlijk verhoogd door de verhuizing. De opbrengst wordt besteed aan activiteiten van het koor, zoals het inhuren van een solist en een koorreis. Joop Mulderij: “we willen graag zowel een dirigent als de pianobegeleiding behouden. Het aantal leden van het koor slinkt door veroudering, de gemiddelde leeftijd is ver boven de zestig jaar. We hebben zestig leden, van wie er vijftig meezingen.”

De hoop is op de jongere generatie gericht om het koor te komen versterken. Iedere laatste zaterdag van de maand is de boekenzaak geopend van 10.00 tot 15.30 uur. De nieuwe aanwinsten liggen dan voor de winkel op een kraam. De dag waarop koningsdag wordt gevierd is 26 april en dan is het de laatste zaterdag van de maand en dus is de zaak geopend. Op 4 mei is er tijdens de dodenherdenking een kraam met oorlogsboeken in de Pancratiuskerk.