!
Fasering Zutphensestraat.
Fasering Zutphensestraat.

Inloopavond over actueel plan herinrichting Zutphensestraat

woensdag 17 december 2025 19:00 tot 21:00

BRUMMEN – Op woensdagavond 17 december vindt opnieuw een inloopbijeenkomst plaats over de plannen voor de herinrichting van de Zutphensestraat in Brummen. De bijna 200 reacties die de gemeente in juni ontving, zijn zoveel mogelijk in het plan verwerkt. Ook is er inmiddels een globale planning voor de uitvoering opgesteld, evenals een voorlopige opzet voor omleidings-routes. Aanwonenden ontvangen binnenkort een persoonlijke uitnodiging per brief.

De bijeenkomst wordt gehouden in de centrale hal van het Brummense gemeentehuis. Iedereen met interesse kan binnenlopen tussen 19.00 en 21.00 uur. Vooraf aanmelden is niet nodig. Verschillende medewerkers zijn aanwezig om vragen te beantwoorden en reacties op de plannen te ontvangen.

Actuele informatie

Op vier presentatiewanden wordt informatie gegeven over het ontwerp voor de herinrichting, de planning en fasering, de omleidingsroutes en de groene inrichting (zoals mogelijke geveltuintjes). Over deze onderwerpen is nu al informatie te vinden op de gemeentelijke website: www.brummen.nl/mobiliteit, waar een speciale pagina over de herinrichting van de Zutphensestraat staat.

Verbetering

Veel inwoners onderschrijven het belang van een herinrichting. De nieuwe inrichting moet ervoor zorgen dat er daadwerkelijk 30 kilometer per uur wordt gereden. De weg wordt versmald, er komen zebrapaden op de kruispuntplateaus en de belijning en markering van de fietsstroken wordt verbeterd. Daarnaast krijgt de straat meer groen door de aanleg van borders en bomen. Ten opzichte van het voorlopig ontwerp worden er bovendien extra parkeerplaatsen toegevoegd, met name in de buurt van de bedrijven langs de Zutphensestraat.