Links: Robert te Pas | Rechts: Leonie van Rijn
Links: Robert te Pas | Rechts: Leonie van Rijn

Het pad van natuurlijk sterven

Algemeen

ZUTPHEN - Dood en leven zijn twee werelden die vaak langs elkaar heen gaan. Sterven hoort bij het leven, maar we praten er weinig over. 

De laatste weken en dagen van iemands leven zijn uniek en kunnen mensen dicht bij elkaar brengen. Wat daarbij helpt is dat mensen goed geïnformeerd zijn over het stervensproces en weten wat ze ongeveer kunnen verwachten. Als de laatste tijd met niet te veel lijden gepaard gaat wordt het vaak als kostbaar ervaren en kan een natuurlijk stervensproces veel troost toevoegen voor de verschillende lagen van menszijn en praktijkervaringen uit de palliatieve zorg.

Gastsprekers:
Robert te Pas,
geestelijk verzorger, Willem. Hart voor levensvragen
Leonie van Rijn, palliatieve zorg verpleegkundige, Sensire

Wat is Café Doodgewoon?
Café Doodgewoon is dé ontmoetingsplek in regio Zutphen waar informatieve thema’s over de laatste levensfase en palliatieve zorg besproken worden. Hier nemen we de tijd en ruimte om thema’s rond dood en sterven te bespreken. Mensen met een levensbedreigende ziekte, hun familie, vrienden en andere belangstellenden voor dit thema zijn van harte welkom. Er zijn altijd meerdere ervaren hulpverleners en vrijwilligers aanwezig. Het netwerk palliatieve zorg regio Zutphen organiseert deze avonden in Zutphen e.o.

Meer informatie

Bijeenkomsten in 2026

Afbeelding
Afbeelding