
Brummen en Rheden benaderen fusie positief
BRUMMEN – De reacties op het voornemen van de Brummense gemeenteraad om als fusiepartner voor Rheden te kiezen verschillen nogal. Waar de leden van de Rhedense gemeenteraad hun Brummense collega’s een welkomstkaartje stuurden, spreekt Wimar Jaeger, de burgemeester van Zutphen van “een risicovolle keuze”.
Het verschil waarmee de keuze voor Rheden door de twee andere gemeenten zijn ontvangen, is totaal verschillend. Rheden maakte welkomstvideo waarin het accent werd gelegd op de overeenkomsten. “We lijken op elkaar”, “We passen bij elkaar” en “We gunnen het elkaar”. Met de video publiceerde de gemeente ook een magazine, waarin de overeenkomsten van de mogelijk nieuwe, groene en vitale gemeente werd aangestipt. Eventuele problemen die ontstaan met samenwerkingsverbanden acht burgmeester Van Eert, net als zijn Brummense collega Van Rumund, oplosbaar
Negatief
Tegenover deze positieve visie over de mogelijke fusie staat de nogal negatieve benadering van de gemeente Zutphen. Min of meer verbolgen meldde zich vorige week een communicatiemedewerker bij de redactie met de boodschap, dat de gemeente Zutphen een stuk had opgesteld over de samenwerkingsverbanden die betrokken zijn bij een eventuele fusie en gevolgen. Dat stuk was ook aan Brummen gestuurd maar de raadsleden zouden het niet hebben ontvangen.
In het stuk wordt nadrukkelijk gewezen op de problemen die ontstaan bij een keuze voor Rheden.
Lees verder op pagina 6