
Lezingen bijzondere gebeurtenissen in Brummen
BRUMMEN – De Academie voor Brummenkunde organiseert in de maand september een aantal lezingen en een filmavond over bijzondere gebeurtenissen in Brummen.
Vrijdag 5 september spreken Dasja Zonneveldt en Sara Zonneveldt In de bibliotheek van Brummen over de opvang in 1914 van vluchtelingen uit België.
Biografie Hendrik Uittien
Michiel Bussink schreef een biografie over een buitengewone Brummenaar Hendrik Uittien, een botanicus die in de Tweede Wereldoorlog is doodgeschoten. Hij vertelt dat verhaal op vrijdag 12 september in de bibliotheek van Brummen.
Evacuatie Arnhem
Ineke Inklaar schreef het boek: ‘Vluchteling in Eigen Land' over de evacuatie van Arnhem in september 1944. 100.000 Arnhemmers moesten toen hun stad uit en 5000 mensen werden opgevangen in de gemeente Brummen. Hein Hoffmann maakte er een film over. Op vrijdag 19 september is die film te zien in de bibliotheek van Brummen.
Monumenten in Brummen
Marinus van Tent Beking weet heel veel van monumenten in Brummen. Op vrijdag 26 september vertelt hij in de bibliotheek van Brummen het verhaal van de Reuversweerd en de Kwazenbosch.
Op alle avonden is de inloop 19.30 start 20.00 uur. Graag aanmelden via www.bijdebieb.nl. De toegang is gratis maar een vrijwillige bijdrage wordt op prijs gesteld.