Geeft de komst van het AZC tweespalt in het dorp Brummen?
Geeft de komst van het AZC tweespalt in het dorp Brummen?

AZC zorgt voor tweespalt in Brummen

BRUMMEN- De komst van het AZC naar Brummen zorgt voor ophef onder haar inwoners. Met name de tegenstanders van de komst van 350 asielzoekers hebben de laatste weken van zich laten horen via de werkgroep ‘Inspraak Brummens AZC’ kortweg ‘IBA’ genoemd. 

Dit gebeurde o.a. door middel van hun eigen website, huis aan huis bezorgde flyers en advertenties te plaatsen in deze krant. In hun uitingen wordt opgeroepen om de petitie tegen de komst van een AZC met 350 asielzoekers te ondertekenen. De werkgroep bestaat uit, zoals zij zelf aangeven, een groep verontruste inwoners, die zich zorgen maken over het grote aantal asielzoekers dat mogelijkerwijs naar Brummen gaat komen. Middels giften van inwoners en crowdfunding wordt geld ingezameld om publiciteit te genereren voor de door hen ontwikkelde petitie tegen de komst van een AZC in de voorgenomen proportie. 


1600 petitie-ondertekeningen

Op onze vraag of de activiteiten van de werkroep ‘Inspraak Brummen AZC' resultaat hebben antwoordde de woordvoerder: "In reactie op de publicaties in de media en onze website hebben nu al 1600 mensen de petitie ondertekend. Een dergelijke reactie uit de samenkleving kun je niet negeren. Een belangrijk deel van de Brummenaren blijkt tegen de komst van een zo groot AZC te zijn, zoals de gemeente dat voorheeft. We roepen alle petitie-ondertekenaars op om 12 juni as. aanwezig te zijn bij de Forumvergadering van de Gemeente Brummen om hun mening over het hoge aantal van 350 geplande asielzoekers te laten horen."

             Lees verder op pagina 3