
“De pont moet blijven”
IngezondenINGEZONDEN: Met de hartenkreet: “De pont moet blijven. Doe er wat aan!” zijn in het voorjaar honderden steunbetuigingen overhandigd aan zowel de gemeenteraad van Brummen als die van Bronckhorst. Hiermee werden de volksvertegenwoordigers in beide gemeenten opgeroepen om zich pro-actief in te zetten voor het behoud van de veerdienst tussen Brummen en Bronkhorst. De reacties waren in beide gemeenten positief.
De veerman, Dirk Wijers, wil vanwege zijn gevorderde leeftijd stoppen en zoekt een opvolger. Regelmatig zijn er kandidaten, de financiering is echter een struikelblok. Het gaat dan eigenlijk om een behapbaar bedrag van € 200.000,-, maar banken zijn niet geneigd om een hypotheek af te sluiten op een schip met als excuus dat de aanvrager ‘te oud’ is. De belanghebbende gemeenten zouden hier een cruciale rol kunnen spelen door bv een renteloze lening te verstrekken; een zichzelf terugverdienende investering van ieder € 100.000,- mag toch geen onoverkomelijk probleem zijn.
Als iedereen die ook vindt dat de pont moet blijven een mailtje met die boodschap stuurt naar één - of meerdere raadsleden in zijn/haar gemeente komt de zaak weer op de politieke agenda. Zo blijven we ons sterk maken voor het behoud van een prachtige en unieke oeververbinding!
Leo Verhoef
Brummen